Pierwszy raz w Bibliotece

Przedszkolaki w Bibliotece

W środę 11 października  po raz pierwszy niepołomicką Bibliotekę odwiedziły 3 i 4 –latki uczęszczające do Oddziału Przedszkolnego” Pliszka” (Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży w Niepołomicach). Dzieciaczki z wielką radością i „ciekawością  widoczną w oczach”  poznawały i zwiedzały” wspaniały i przebogaty świat książek” czyli Bibliotekę. Największą uwagę dzieci przykuło kolorowe, przestronne i niezwykle przyjazne wnętrze Galerii Książek dla Młodych, pełne  regałów wypełnionych różnorodnymi książkami przeznaczonymi  dla dzieci  młodzieży.

Najmłodsi mieli okazję przyjrzeć im się z bliska, bowiem uczestniczyli w” podróżowaniu” przez kolejne „stacje”, które nazwano m in Opowiadania, Baśnie, Historia, Przygoda  czy Fantastyka. Nie lada wyzwaniem dla milusińskich było rozpoznawanie bajeczek, przedstawionych  na barwnych ilustracjach.  Dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem, gdyż jak powiedziały,  rodzice czytają im różne książeczki np. przed snem na dobranoc. Również zagadki” Smoka Zgaduloka” bohatera książeczki Barbary Lewandowskiej  były dla nich łatwe.

Następnie w niezwykle obrazkowy sposób poprzez Teatrzyk Kamishibai opowiedziano przedszkolakom bajeczkę o Reksiu i jego przyjaciołach z wiejskiego podwórka. W końcowej części wizyty na najmłodszych czekały kolorowanki z wizerunkami sówek.   Ponieważ twórczej pracy plastycznej towarzyszyło skupienie i  zaangażowanie maluchów, finalnym efektem były bajkowo-tęczowe sówki.