• Aktualność Popołudniowe zajęcia
  •  
  •  

Popołudniowe zajęcia z ”Ferdynandem Wspaniałym”

4.10 tematem przewodnim popołudniowych zajęć adresowanych do 5 i 6-latków był Światowy Dzień Zwierząt, który w Polsce jest celebrowany od 1993 roku. Uczestnikom spotkania zwrócono uwagę na fakt, że zwierzęta to  żywe stworzenia, które również mają  prawo do ochrony, opieki i poszanowania.

Uczestniczące w spotkaniu dzieci okazały się  miłośnikami  zwierzątek, dlatego też chętnie opowiadały o swoich pupilach, zwłaszcza o psach i kotach, podkreślając, iż bardzo  o  nie dbają. Nie zabrakło również quizu, który poszerzył i utrwalił wiedzę uczestników  na temat zwierząt  domowych jak i dziko żyjących.

W dalszej części spotkania przedstawiono dzieciakom tytułowego bohatera książki Ludwika Jerzego Kerna – psa Ferdynanda, któremu przyśniło się, że staje się człowiekiem i który po „uczłowieczeniu” przyjął nazwisko Wspaniały. W tej nowej roli Ferdynand wędruje na dwóch łapach, poznając uroki świata ludzi z psiej perspektywy. Jego liczne, często niebezpieczne, ale też pełne humoru przygody  przykuły uwagę słuchaczy i wywołały uśmiech na ich twarzach (czytano fragmenty z książki  oraz zaprezentowano krótkie filmiki z Ferdynandem w roli głównej). A w finale zajęć dzieci kolorowały używając  kredek i plasteliny  postać niezwykle sympatycznego Ferdynanda Wspaniałego w eleganckim garniturze i meloniku na głowie.