• Aktualność Lekcje biblioteczne

Poranek z Tygryskami

Pierwsza wizyta przedszkolaków w Bibliotece

5.10.  Galeria Książki dla Młodych „rozbrzmiewała” gwarem i śmiechem 4-letnich „Tygrysków”  z Przedszkola Taneczno-Sportowego w Niepołomicach. Przedszkolaków przywitano słowami wiersza pt.”Magiczne miejsce”, w którym dzięki książkom „można spotkać królową, smoka z przeogromną głową, krasnoludki, czarownice, statki, wilki, ośmiornice”. Następnie dzieci dowiedziały się , co tak naprawdę robi się w Bibliotece, jakie książeczki w niej” mieszkają” oraz poznały sposób ich udostępniania przy pomocy komputera.

Milusińskim nie potrzeba było dużo czasu, szybko się zaaklimatyzowały. Nie zabrakło więc swobodnych, niezwykle dojrzałych wypowiedzi  dzieci na temat poszanowania książek i  nienagannego zachowania się  w Bibliotece. Potem  mali goście  z uwagą  słuchali  czytanego tekstu  o tym, jak skrzat Jagódka z Panią Sową urządzali w lesie Bibliotekę oraz  aktywnie uczestniczyli  w zaproponowanych zabawach ( „jesienne” zagadki, konkurs pod hasłem” Z jakich bajek pochodzą te rekwizyty? oraz kreatywne zajęcia plastyczne.)

Pobyt przedszkolaków w naszej Bibliotece był niezwykle radosny i twórczy. Mamy nadzieję , że dzieciaki  odwiedzą  Bibliotekę  ponownie, by powiększyć  grono naszych czytelników – miłośników  książek.