• Staniątki Lekcja biblioteczna

Przedszkolaki w staniąteckiej bibliotece.

Lekcja biblioteczna

W dniu 20 września Biblioteka Publiczna w Staniątkach gościła Dzieci z grupy  „0 B” ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Staniątkach.  Celem wizyty było zapoznanie uczniów z lokalem biblioteki, jej księgozbiorem; przedstawienie zasad funkcjonowania biblioteki oraz obchodzenia się z książką.
Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat zasobów i regulaminu biblioteki. Wspólnie z panią bibliotekarką zastanawiały się jak powinny obchodzić się z książkami. Pani bibliotekarka zaprezentowała dzieciom lokal biblioteczny, omówiła zasady korzystania z zasobów książkowych, jak wygląda karta czytelnika, do czego służy i jak działa system komputerowy do obsługi biblioteki. Następnie dzieci odgadywały zagadki związane z tematyką biblioteki, wykonywały kolorowanki oraz uczestniczyły w zabawach. Wszyscy uczestnicy zajęć zostali zaproszeni do aktywnego korzystania z zasobów biblioteki oraz do skorzystania z zajęć chociażby w okresie ferii zimowych czy wakacji .Na pamiątkę  wizyty, dzieci otrzymały książeczki, które na pewno będą im przypominały pobyt w bibliotece.