• Aktualność
  •  
  •  

Senior z Fejsem

Zajęcia dla seniorów

Według danych statystycznych już 14 mln użytkowników w Polsce posiada konto na Facebooku. Nie pomijając nawet osób wykluczonych i dzieci niezdolnych do korzystania z Internetu, to na 3 obywateli przynajmniej jeden powinien mieć konto na tym portalu społecznościowym. W świecie zmieniającej się komunikacji interpersonalnej osoby starsze mają coraz większe problemy z kontaktem z wnukami i osobami młodymi w ogóle. To kłopot, przed którym stoją nie tylko seniorzy, którzy nie wiedzą, w jaki sposób „porozmawiać z młodzieżą”, ale przede wszystkim tworzy izolujące się wobec siebie grupy.
Wychodząc naprzeciw zorganizowaliśmy kurs pt. „Senior z fejsem”. Przeniesiemy się w świat nowych technologii, dowiemy się jak korzystać z serwisów społecznościowych, a przede wszystkim jak dołączyć do społeczności internetowej. Portale społecznościowe pozwalają seniorom aktywniej uczestniczyć w życiu rodzinnym, poprzez rozmowy online z dziećmi i wnukami, które mieszkają daleko od rodzinnego domu, czy też przez śledzenie zdjęć umieszczanych przez nich w sieci. Żeby się z nimi komunikować, seniorzy chętnie poznają tajniki portalów społecznościowych, uczą się, jak założyć tam swój profil, umieszczać na nim fotografie, nawiązywać kontakty ze starymi przyjaciółmi i zdobywać nowych, poznają zagadnienia związane z prywatnością w sieci.
Liczymy, że cykl zajęć doda seniorom śmiałości do korzystania z portali społecznościowych oraz skróci dystans pomiędzy nimi, a osobami młodymi. 
Pierwsze zajęcia już za nami. Na kolejną wiosenną edycję już zapraszamy.