110 rocznica urodzin Astrid Lindgren

w staniąteckiej bibliotece

14-ego listopada Biblioteka Publiczna w Staniątkach zorganizowała spotkanie, które w całości było poświęcone twórczości najbardziej znanej i lubianej szwedzkiej pisarki - Astrid Lindgren. Data spotkania nie była przypadkowa, bowiem właśnie wtedy przypadała 110 rocznica urodzin pisarki.

W zorganizowanych zajęciach udział wzięły klasy drugie ze Szkoły Podstawowej w Staniątkach.  Uczniowie wysłuchali krótkiego życiorysu autorki książek takich jak: „Dzieci z Bullerbyn”, „Pippi  Langstrumpf”oraz „Bracia Lwie Serce”. W dalszej części spotkania  obejrzeliśmy wywiad z córką autorki, która opowiedziała historię powstania i kulisy tworzenia przygód, najbardziej znanej bohaterki, a mianowicie Pippi. Kolejnym punktem zajęć była wirtualna podróż po Vimmerby,  gdzie  10 hektarowy park,  mieści w sobie miniatury miejsc  stworzonych przez Astrid w książkach, a także odzwierciedlenie kawałka prawdziwego Vimmerby i  faktycznie istniejącego Bullerbyn. Ostatnim punktem zajęć było wykonanie przez uczestników kolorowego portretu Pippi.