• Aktualność Wola Batorska Wakacje 2017

Story Cubes i inne atrakcje

Środa w naszej bibliotece stała pod znakiem kalamburów, gier i zagadek. Rozpoczęliśmy kalamburami, których hasła do odgadnięcia zawierały tytuły książek i piosenek dla dzieci. Podczas wspólnej zabawy nie mogło zabraknąć zagadek pełnych ciekawostek i humoru, tak bardzo lubianych przez milusińskich. Były też gry zręcznościowe, jak rzut do tarczy lotkami i slalom z drewnianymi kulkami między …książkowymi regałami.

Duże zainteresowanie uczestników wakacyjnych zajęć wzbudziła gra Story Cubes, czyli Gra Kości Opowieści. Ta prosta w założeniach i jednocześnie genialna gra, stanowiła doskonały trening pomysłowości. Dzieci rzucały kostkami, a następnie opowiadały historię w oparciu o dziewięć obrazów, które wypadały na kostkach. „Wkręcone” w opowieści dzieciaki przyznały, że Story Cubes to pasjonująca rozrywka, do której chętnie będą powracać.