• Relacja Podłęże

Wakacje w Podłężu - teatrzyk KAMISHIBAI

ostatni dzień wakacyjnych spotkań

Podczas ostatnich zajęć wakacyjnych w podłęskiej bibliotece każdy z uczestników został małym artystą. Rozpoczęliśmy od zabawy z teatrzykiem kamishibai.

Kolejno wszyscy uczestnicy z pomocą magicznej skrzyneczki opowiedzieli jakąś historię. Następnie przystąpiliśmy do zajęć plastycznych, których inspiracją była jedna z przedstawionych historii. Nasi pomysłowi malarze z pomocą farb i pieczątek wyciętych z gąbki stworzyli kolorowe motyle.

Później uczestnicy spotkania mogli wykazać się zdolnościami aktorskimi podczas odgrywania krótkich form teatralnych. Dla odprężenia i relaksu wszyscy chętnie wzięli udział w zabawach ruchowych, a na zakończenie wyczarowaliśmy dobre duszki, które będą się opiekować naszą biblioteką.

Na pamiątkę udziału w naszych zajęciach wszyscy uczestnicy otrzymali książeczki.