• Podłęże Konkurs

Wakacyjna Przygoda z Książką

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W PODŁĘŻU ZAPRASZA WSZYSTKIE DZIECI W WIEKU
OD 5 DO 10 LAT DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM

„WAKACYJNA PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ”

Prace formatu A4, wykonane dowolną techniką prosimy składać w siedzibie biblioteki do 18 września 2017 r. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 25 września, a wręczenie nagród 28 września o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej w Podłężu. Nagrodzone prace będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej w dniach od 28 września do 16 października 2017 r.

Serdeczne zachęcamy do udziału w naszym konkursie!

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO PT.
„WAKACYJNA PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ”

1. Organizator:

Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna w Podłężu.

2. Cel konkursu:

- popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci,

- rozwijanie umiejętności plastycznych,

- rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej,

- możliwość zaprezentowania i popularyzowanie własnej twórczości.

3. Uczestnicy:

Konkurs skierowany jest do dzieci od 5 do 10 lat z przedszkola oraz szkoły podstawowej w Podłężu.

4. Nagrody:

Jury zostanie powołane przez Bibliotekę Publiczną w Podłężu. Jury wyłoni pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz ewentualne wyróżnienia.

5. Warunki uczestnictwa:

Warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A4 w dowolnej technice, np. malarstwo, rysunek, wydzieranka, wycinanka i inne na temat – ulubionej książki na wakacje. Praca musi być wykonana samodzielnie. W przeciwnym przypadku Jury ma prawo odrzucić zgłoszoną pracę.

5. Kryteria oceny pracy plastycznej:

- zgodność z tematem,

- ogólny wyraz artystyczny,

- umiejętność doboru różnych technik plastycznych,

- estetyka wykonanej pracy,

- wkład pracy własnej.

7. Opis pracy:

Opis pracy na odwrocie powinien zawierać: Tytuł i autora książki oraz - imię i nazwisko autora pracy, adres zamieszkania oraz telefon kontaktowy rodzica/opiekuna.

8. Przebieg konkursu:

Wykonane prace należy dostarczyć osobiście do Biblioteki Publicznej w Podłężu do dnia 18 września 2017 r. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone ufundowanymi przez sponsora konkursu Fabrykę Kart Trefl - Kraków nagrodami. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w Bibliotece Publicznej w Podłężu w dniu 28 września 2017 r.

9. Pozostałe informacje:

- udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na zastosowanie się do niniejszego regulaminu,

- udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację zdjęć z uroczystości rozstrzygnięcia konkursu,

- dane osobowe pozyskane do celów konkursu nie będą udostępniane osobom trzecim,

- organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do wykorzystania prac do zorganizowania wystawy pokonkursowej.

Serdecznie zapraszamy chętnych do wzięcia udziału.