• Aktualność Wystawy

Biblioteka Publiczna w Niepołomicach i Laboratorium Aktywności Społecznej
zapraszają z okazji Jubileuszu 70 – tych urodzin artysty na wystawę malarstwa
Sławomira Jabłońskiego

Sławomir Jabłoński - artysta, malarz, historyk i wychowawca. Urodził się 25 sierpnia 1947 r. w Nysie. Swoją biografię dzieli na cztery historyczne miasta, w których przyszło mu żyć i które „tworzą emocjonalno-kulturowy kwadrat” jego życia: Niepołomice, Nowy Wiśnicz, Kraków i Bochnię.

Dorobek twórczy Sławomira Jabłońskiego również związany jest z czterema miejscowościami, które wywarły duży wpływ na jego życie, czyli: Niepołomicami, Nowym Wiśniczem, Krakowem i Bochnią. Ważną część jego dorobku artystycznego stanowią pejzaże Bochni i jej okolic. Znaczna część prac przedstawia kwiaty, martwą naturę oraz formy abstrakcyjne. Inspiracją dla artysty jest  również szeroko rozumiana sztuka sakralno-ludowa. „Przez lata stworzyłem własny styl, przez co moje obrazy są rozpoznawalne. To sprawa odbioru, ja sam nie potrafię określić tego stylu, nie umiem swojej twórczości scharakteryzować w kategorii definicji” - mówi artysta.

Wystawę można oglądać do końca listopada w godzinach pracy Biblioteki i Laboratorium Aktywności Społecznej - serdecznie zapraszamy.