• Aktualność Wymiana ksiażek
  •  
  •  

Wielka Letnia Wymiana Książek

Podaruj drugie życie swoim książkom

6 sierpnia 2017 r. w Niepołomicach zakończyła się  10 -ta  z kolei WIELKA WYMIANA KSIĄŻEK. Na ten dzień czekali  z niecierpliwością wszyscy „poszukiwacze i tropiciele” książkowych okazji.

Akcja wymiany zgromadziła  tłumy wiernych  czytelników - pasjonatów literatury oraz gości i turystów zwiedzających nasze miasto. To niecodzienne spotkanie „książkomaniaków” było pretekstem do uporządkowania prywatnych biblioteczek, okazją do literackich „ polowań”, do ciekawych rozmów o książkach, które warto przeczytać oraz do poznania innych wielbicieli czytania

Wymianie książek towarzyszyło również szereg atrakcji adresowanych do najmłodszych bywalców tej niecodziennej „literackiej imprezy”.
I tak w zaimprowizowanej „pracowni malarskiej” dzieci miały okazję „poszaleć z farbami  i pędzlami” wyczarowując wspaniałe obrazy przedstawiające najczęściej  piękno przyrody i ulubione czworonogi. Mali wielbiciele warsztatów manualnych mogli natomiast popisać się zręcznością swoich rączek ozdabiając szare papierowe torebki  niezwykle barwnymi wizerunkami sówek.  Do tych efektownych potem torebek  z radością  wkładali wyszukane na stołach ulubione książeczki.

Dla miłośników Klocków Lego Centrum Kreatywności Bricks 4 Kidz przygotowało wiele atrakcji. „Książka zaproszeniem do całorocznej podróży“ - taki tytuł przewodni nosiły zaproponowane warsztaty. Na czarodziejskim dywanie, wraz z Alladynem młodzi legomaniacy przenieśli się w magiczny świat klocków Lego®. Budowali postaci z bajek, takie jak np. Shrek, Anna i Elza z Krainy Lodu czy Bohaterowie Marvela. Ciekawe i “ożywione” przez nich zwierzęta: kameleona, pająka, małpę, indyka. W kosmos przeniosły ich: rakieta, wahadłowiec kosmiczny Discovery, moduł księżycowy Apollo, a podczas podróży dookoła świata skonstruowali Wieżę Eiffla, Wielki Mur Chiński, Krzywą Wieżę w Pizzie oraz Sfinksa w Gizie. Podczas budowania dzieci korzystały z unikalnych zestawów Lego® dedykowanych wyłącznie marce Bricks4Kidz. Najmłodsi uczestnicy mieli możliwość zabawy na odrębnym, przygotowanym dla nich stanowisku z klockami Lego Duplo®, zaś miłośnicy kreatywnego budowania zasiedli przy specjalnym stoliku wypełnionym klockami Lego Classic®. 
Tworzenie modeli pochłonęło bez reszty nie tylko najmłodszych. Kolejny raz udowodniliśmy, że Lego® nie zna granic wiekowych. Konkurs polegający na wybudowaniu jak najwyższej wieży z klocków mając na to tylko jedną minutę przyciągnął dorosłych i dzieci, którzy dzielnie walczyli o “bricksowe” nagrody. Ostatecznie najwyższa wieża liczyła 42 elementy. 

Na zakończenie  zabrano uczestników w podróż do magicznej krainy teatru i literatury jednocześnie. Było to możliwe dzięki teatrzykowi obrazkowemu „Kamishibai”, który łączy czytanie z prezentowaniem ilustracji. Zabawa była przednia, bowiem zaprezentowane  w teatrzyku 3 opowieści (Groszki "Mój przyjaciel Kemushi, Rower Walentynki) nie tylko zainteresowały  młodych  widzów  swoja treścią, ale też angażowały ich do aktywnego udziału w spektaklach.
Akcja WYMIANY zakończyła się rekordowym sukcesem. Nowych właścicieli znalazło aż 2079 książek!
Bardzo cieszy fakt, że tak wiele osób przychodzi, wymienia, oddaje przeczytane książki i dzięki temu mogą one nadal  krążyć po  niepołomickim „książkobiegu.”