Zimowe zabawy w towarzystwie bałwanków

3-latki w Bibliotece

Rankiem 15 grudnia urocze 3-latki zawładnęły Kącikiem dla Najmłodszych,  znajdującym się  w Galerii  Książki  dla Młodych. Dzieciaki przybyły bowiem na  spotkanie z cyklu ”Biblioteczne czytanki w piątkowe poranki.” Tym razem przygotowano dla maluszków kilka zimowych zabaw połączonych z ruchem, rymowaniem i śpiewem. Ogromną radość  sprawiło też najmłodszym układanie puzzli  z wizerunkami zwierząt – przyjaciół Pani Zimy( pingwiny, niedźwiedzie polarne ,foki) zamieszkujących Antarktydę.

W dalszej części zajęć  milusińscy mieli okazję poznać bohaterów  książeczki Hanny Łąckiej mieszkających na farmie – pieska Farmka i owieczkę Halę –ciekawską i dociekliwą ,która po raz pierwszy zobaczyła śnieg i poznała zimowego Pana – czyli bałwanka, którego ulepiły ze śniegowych kul dzieci gospodarzy. Przeczytana historyjka była potem inspiracją twórczej pracy plastycznej, efektem której, przy ogromnym zaangażowaniu „małych i dużych” były  niezwykłej prezencji i urody bałwanki. Muzycznym zaś tłem spotkania były zimowe piosenki, kolędy i pastorałki. Po raz kolejny fantastycznie bawiliśmy się z 3- latkami w  Bibliotece.