• Aktualność Relacje
  •  
  •  

"Bez złości mamy więcej radości"

drugie warsztaty biblioterapeutyczne

Drugie spotkanie w ramach programu biblioterapeutycznego „Nasza klasa zgrana jest” miało miejsce 14 maja w podłęskiej bibliotece.

Klasa druga ze Szkoły Podstawowej w Podłężu zmierzyła się tym razem z problemem agresji. Zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy integracyjnej i wprowadzenia w temat zajęć. Każdy uczestnik miał okazję sam zdefiniować pojęcie agresji i opowiedzieć o sytuacjach, w których spotkał się z agresją. 

Następnie wysłuchaliśmy opowiadania M. Musierowicz pt. „Bijacz”, który bardzo poruszył dzieciaki i zmotywował do dalszych działań. A działo się dużo…

Najpierw burzliwa dyskusja o zachowaniu bohaterów przeczytanej historii, wyciąganie wniosków i rozmowa o tym, jak zapobiegać oraz bronić się przed agresją i przemocą. Potem zabawa słowna nawiązująca do analizowanego tekstu, a następnie quiz, dzięki, któremu poznaliśmy odpowiedzi na bardzo ważne pytania, dotyczące zachowań, jakie wyzwala agresja i jakie kroki należy podjąć w konkretnej sytuacji, kiedy jesteśmy narażeni na złe emocje.

Zwieńczeniem naszych zajęć było wykonanie przez dzieciaki pięknych serduszek, które podarują tym, których chcą przeprosić za jakąś wyrządzoną przykrość.