• Aktualność
  •  
  •  

Biblioteczne czytanki dla 3-latków na finał

Zajęcia dla 3-latków

18.05. do Galerii Książki dla Młodych zawitali ponownie 3-letni miłośnicy „bibliotecznych czytanek w piątkowe poranki”. Tym razem do grona bajkowych postaci poznanych przez uczestników na poprzednich spotkaniach dołączyła rybka „Błysk” oraz Kicia Kocia, za którą najmłodsi czytelnicy wprost przepadają. Maluszki z ciekawością słuchały opowieści o najpiękniejszej rybce w oceanie, która była dumna i zarozumiała z powodu swoich błyszczących łusek. Była jednak bardzo samotna, bo nie miała przyjaciół. W momencie, kiedy zaczyna rozdawać rybkom swoje łuski odkrywa, że prawdziwe szczęście przynosi dzielenie się z innymi. Do dzieci zatem dotarło ważne przesłanie - Nieważne co i ile ktoś ma, ale istotne jest by zauważać i dzielić się z innymi np. dzieciaki zabawkami na placu zabaw.

Następnie historyjka pt.”Kicia Kocia w przedszkolu” pokazała milusińskim, którzy od września będą już przedszkolakami, że przedszkole jest fajne, ciekawe, jest w nim wesoło, a czas mija szybko. Nie zabrakło potem wspólnych zabaw ruchowych z chustą animacyjną oraz przy muzyce, która inspirowała do „ilustrowania” ruchem treści piosenki. Zaproponowano również zabawę manualną w łowienie makaronowych rybek (wygięte słomki udawały wędki), która wymagała cierpliwości i umiejętności manualnych. „Łowili„ bawiąc się przy tym doskonale zarówno mali jak i dorośli uczestnicy spotkania.

W części plastycznej powstała natomiast galeria wspaniałych rybek, do wykonania których wykorzystano kolorowy papier, płytki CD i błyszczące elementy. Zwieńczeniem cyklicznych piątkowych spotkań były prezenty –niespodzianki w postaci kolorowanek i pamiątkowego dyplomiku, którymi obdarowano najmłodszych. Warto nadmienić, iż dzięki takim spotkaniom dzieci oswoiły się z Biblioteką, stały się śmielsze, aktywne i co ważne” zaprzyjaźniły” się z książeczkami, które po każdych zajęciach wypożyczały do domu.