Biblioteka to fantastyczne miejsce

Wizyta przedszkolaków ze Słonecznej Krainy

17.05. w ramach zajęć mających na celu zachęcenie najmłodszych do korzystania z Biblioteki i zaszczepienie miłości do książek gościliśmy przedszkolaków z Przedszkola „Słoneczna Kraina”- Jeżyki i Smerfy. Ponieważ dla większości była to pierwsza wizyta w naszej książnicy wyjaśniono dzieciom, czym w ogóle jest Biblioteka, jakie panują w niej zasady i jaki księgozbiór w niej gromadzimy. Zapoznano również milusińskich ze sposobem zapisu w poczet czytelników. Omówiono także reguły zachowania się w Bibliotece oraz odpowiedniego” traktowania” książeczek. Potem najmłodsi mieli okazję przyjrzeć się z bliska bibliotecznym zbiorom - nie tylko tym drukowanym. Pokazano im też audiobooki i filmy udostępniane w Mediatece. „Receptą na uśmiech” małych gości okazały się p czytane na głos wierszyki W. Chotomskiej, A. Frączek i Jana Brzechwy. Po ich uważnym wysłuchaniu przedszkolaki wyruszyły na zwiedzanie bibliotecznych pomieszczeń i zakamarków, które bardzo im się podobały.

Na pamiątkę wizyty-wycieczki do niepołomickiej książnicy dzieci otrzymały kolorowe kalendarze oraz książeczkę do wspólnego czytania w Przedszkolu.