• Aktualność Relacje
  •  
  •  

Godzina radości z Kubusiem Puchatkiem

czyli 3-latki w Bibliotece

22 kwietnia w Galerii książki dla Młodych w ramach cyklicznych „czytanek w piątkowe poranki” 3 – letni milusińscy mieli okazję poznać Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.

Po prezentacji postaci, dzieciaczki usadowiły się na dywaniku wokół Teatrzyku drewnianego Kamishibai poprzez który przedstawiono im opowiadanie Wiosna. Mali widzowie przenieśli się na ten czas do Stumilowego Lasu, by razem z Kubusiem Puchatkiem, Prosiaczkiem i Maleństwem szukać różnych oznak wiosennej pory roku.
Następnie dzieci wspólnie z rodzicami wzięły udział w niezwykle melodyjnej zabawie – rymowance naśladując ruchy i gesty Misia o Bardzo Małym Rozumku czyli Puchatka wybierającego pszczółkom miód.
Najwięcej frajdy sprawiła maluszkom zabawa z chustą animacyjną – falowanie i podrzucanie na niej balonika z doczepioną sylwetką Kubusia.
Oprócz zabaw ruchowych 3-latkom zaproponowano również kolorowanie ilustracji z wizerunkami poznanych na piątkowym spotkaniu literackich bohaterów.
Natomiast dorosłych zaangażowano do wykonania papierowych marchewek – ulubionego przysmaku Króliczka oraz Sów Przemądrzałych z papierowych serduszek.
„Słodkim” akcentem spotkania były miodowe pierniczki, którymi poczęstowano małych i dużych uczestników zajęć.