• Aktualność
  •  
  •  

Godzina radości z Pszczółką Mają

Zajęcia dla 3-latków

26.X.w Galerii Książki dla Młodych pojawiły się 3-letnie maluszki w towarzystwie swoich mam. Urocze dzieciaki  bowiem zostały zaproszone do udziału w zajęciach z cyklu” Biblioteczne czytanki w piątkowe poranki”, mające  na celu zaprzyjaźnienie najmłodszych  z książeczkami i Biblioteką.

Po przywitaniu wszyscy uczestnicy zajęli miejsca na dywaniku i na ławeczkach w Kąciku dla maluchów W chwilę potem uwagę „małych i dużych” przykuła opowieść z Pszczółką  Mają i Guciem w rolach głównych, którzy mimo lęku i obaw wyleczyli chore gardło pajęczycy Tekli propolisem czyli pszczelim kitem. Następnie dzięki króciutkiej pogadance wzbogaconej prezentacją przedstawiającą cykl „produkcji” miodu maluchy dowiedziały się ,iż ten słodki przysmak mający właściwości zdrowotne zawdzięczamy małym pracowitym owadom czyli pszczółkom.

Nie zabrakło również wspólnych zabaw ruchowych, muzyczno-naśladowczych i z chustą animacyjną  inspirowanych  przeczytaną historią, w których dzieci miały okazję wcielić się w rolę niezwykle zalatanych, pracowitych owadów. Podsumowaniem zajęć były tematyczne zajęcia plastyczno-ruchowe, które dały wiele radości zarówno dzieciom jak i ich  mamom oraz degustacja chrupek „osładzanych” pysznym miodzikiem.