II Strażacki Dzień Dziecka w Staniątkach

Dzień Dziecka

26 maja Biblioteka Publiczna w Staniątkach we współpracy z OSP Staniątki, Domem Pełnym Kultury oraz klubem Retro ze staniąteckiego Domu Pomocy Społecznej zorganizowały II Strażacki Dzień Dziecka.  Tematem przewodnim tegorocznych atrakcji przygotowanych przez bibliotekę były doskonale wszystkim znane i bardzo lubiane przez dzieciaki, urocze Smerfy. Najmłodsi rozwiązywali zagadki, rebusy, kalambury oraz brali udział w konkursie wiedzy o niebieskich bohaterach dnia. Jednak największym powodzeniem wśród dzieci cieszyła się masa solna, z której każdy miał okazję ulepić coś dla siebie.  Również kreda okazała się świetnym pomysłem na dobrą zabawę i posłużyła do ozdabiania barwnymi rysunkami schodów oraz otoczenia biblioteki.  Dzieci, które wzięły udział w największej liczbie zadań przygotowanych przez bibliotekę, otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Każdy z odwiedzających w tym dniu naszą placówkę, mógł liczyć na piękny, kolorowy balon.