Jubileusz 70-lecia działalności Biblioteki w Niepołomicach

Sto lat! Niech żyje nam! Jubileusz siedemdziesięciolecia niepołomickiej Biblioteki.

23 września w niedzielne popołudnie Biblioteka Publiczna w Niepołomicach świętowała swoje 70 urodziny. Z racji tak zacnego jubileuszu drzwi naszej książnicy stały otworem dla każdego. Dla przybyłych gości, tych dużych i małych czekało wiele atrakcji. Już od progu witał każdego pyszny tort, który rozpoczynał wspólne świętowanie. W tym wyjątkowym dniu każdy dział tętnił życiem.

Galeria Książki dla Młodych zamieniła się w wybieg, na którym dzieci prezentowały swoje kostiumy. A wszystko to za sprawą finału konkursu na najpiękniejszy strój bajkowej postaci. Między regałami skakały czarodzieje, księżniczki, baletnice, a nawet smerf czy czerwony kapturek. Stroje były tak piękne, a zaangażowanie rodziców tak duże, że werdykt był jeden; wszyscy zasługiwali na 1 miejsce. Toteż każdy uczestnik konkursu wyszedł z zasłużoną nagrodą. W Czytelni natomiast odbył się rodzinny warsztat plastyczny. Każdy z uczestników mógł zostać autorem lub ilustratorem pamiątkowej książki pt. „Moja Biblioteka”

W Sali Laboratorium Aktywności Społecznej – Ewa Stadmuller, znana krakowska pisarka, autorka ponad stu książek dla dzieci spotkała się z najmłodszymi czytelnikami. Pani Ewa zabrała  małych uczestników w niezwykłą podróż po bajkowym świecie literatury. Były zagadki i konkursy literackie z wykorzystaniem kukiełek i pacynek przywiezionych przez naszego gościa w „zaczarowanym” kufrze oraz wspólne tworzenie rymowanek ze zwierzątkami w roli głównej. Milusińscy mieli również okazję popisać się swoimi zdolnościami aktorsko-ruchowymi  w zaproponowanych przez autorkę zabawach muzycznych. Po tym pełnym entuzjazmu i świetnej zabawy spotkaniu stolik Pani Ewy został oblężony przez dzieci, których marzeniem było uzyskanie autografu i imiennej dedykacji  w książeczkach.

W ramach obchodów jubileuszu naszej Biblioteki, odbyła się znana i lubiana przez naszych czytelników oraz mieszkańców akcja WYMIANY KSIĄŻEK. Impreza zgromadziła tłumy miłośników literatury i sympatyków naszej Książnicy. Oferta książek była wyjątkowo bogata: powieści obyczajowe ,sensacyjne, fantazy, publikacje popularnonaukowe, albumy, książki obcojęzyczne, literatura dziecięca i młodzieżowa. Nowych właścicieli znalazło 1250 książek.

22 i 23 września niepołomicka Biblioteka świętowała 70-lecie swojej działalności.

22 września 2018 r.

23 września 2018 r.