• Aktualność Relacje
  •  
  •  

KOLOROfanki

wernisaż wystawy malarskiej

Piątkowe popołudnie, 7 grudnia, mieliśmy okazję spędzić w otoczeniu pięknych obrazów, oraz ich uzdolnionych autorek. W Laboratorium Aktywności Społecznej, w czasie wernisażu poznaliśmy Panie z Grupy malarskiej KOLOROfanki oraz ich nauczyciela Tadeusza Czuraja. 

Grupa malarska KOLOROfanki została założona jesienią 2013 roku, przy Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Niepołomickiej. Nauczycielem grupy został absolwent ASP w Krakowie, artysta plastyk Tadeusz Czuraj. Przygodę z malarstwem uczestnicy grupy zaczęli od rysunku, malarstwa pastelowego, natomiast od dwóch lat malują farbami akrylowymi. Malują przede wszystkim martwą naturę i pejzaże, ale korzystają również z fotografii artystycznej krajobrazów. Skład osobowy grupy to sześć kobiet amatorek o zacięciu artystycznym, Irena Makowska, Halina Pieprzyca, Alina Bejnarowicz, Anna Sikora, Janina Fiema i Aleksandra Drożdż.

Każda z Pań swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła z innego powodu i w różnym momencie życiowym. Łączy ich wspólna pasja, dzięki której spotykają się raz w tygodniu w Niepołomickim Domu Kultury i malują. Na wystawie, która znajduje się w pomieszczeniach niepołomickiej Biblioteki i Laboratorium Aktywności Społecznej znajduje się ponad 80 obrazów wykonanych farbami olejnymi. Przedstawiających martwą naturę, pejzaże, kwiaty, postacie. Jest także kilka obrazów, na których możemy zobaczyć dawne i współczesne Niepołomice.

Zapraszamy do oglądania tych pięknych prac w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach i Laboratorium Aktywności Społecznej do końca stycznia 2019 r.