LEGO w Bibliotece

Środowe zajęcia

Grupa dzieci młodszych miała okazję budować z klocków Lego Classic®. Temat zajęć to Miejscy Inzynierowie. Dzieci wcieliły się w role budowniczych i​​architektów. Powstało małe miasteczko Lego®: lotnisko, samoloty, wieża kontroli lotów, komisariat, szpital, ambulans, radiowóz, wóz strażacki, plac zabaw ze zjeżdżalnią, karuzelą, piaskownicą, parki. Podczas budowania dzieci korzystały z unikalnych zestawów Lego® dedykowanych wyłącznie marce Bricks4Kidz.

Starsze dzieci rozpoczęły swoje zajęcia od prezentacji pt. “Bohater – kim jest? Od bohaterów Marvela do bohaterów dnia codziennego”. Uczestnicy warsztatów korzystali z zestawów robotyki, zawierajacych silniczki. Swoje budowle wprowadzali w ruch. Powstały takie modele, jak: Latający Superman, Wonder Woman, Spiderman, Batarang, Dragster, Tumbler,  a także różnego rodzaju huśtawki, młyńskie koła i pojazdy.