• Aktualność
  •  
  •  

Listopad z „Olimpijczykami”

Poranne spotkania z książką

W listopadzie regularnie odwiedzały nas dzieci z Niepołomickiego Przedszkola Olimpijskiego. Na porannych zajęciach, podczas których królowały książeczki, gościliśmy Maluszki (dzieci w wieku 3-4 lat) oraz Starszaki (dzieci w wieku 5- 6 lat). 

13 listopada Maluszki po raz kolejny spotkały się z Fenkiem- bohaterem książeczki pt. „Potrafię po sobie sprzątać”. Dzieci podążając za przygodami wesołego liska, zauważyły, że w bałaganie ciężko jest coś znaleźć. Dlatego każdy przedszkolak zgodził się, że w czystych pomieszczeniach lepiej się czujemy, a zabawki mając swoje miejsca nigdy się nie gubią. Czytanej książeczce towarzyszyły tematyczne zabawy ruchowe oraz plastyczne. 

15 listopada z grupą Starszaków zapoznaliśmy się ze stonogą Petronelą. Dzięki naszej bohaterce uczestnicy warsztatu z elementami biblioterapii zrozumieli, że nie powinniśmy oceniać innych po wyglądzie. Ważne są nasze cechy wewnętrzne oraz dobroć dla innych. Zabawa ruchowa „Idzie drogą stonoga” wprawiła uczestników w wesoły humor, a wykonana przez dzieciaki papierowa stonoga zachwyciła samych wykonawców. 

27 listopada Maluszki zapoznały się z cyklem życia roślin. Czytana bajka „Groszki” za pomocą KAMISHIBAI była miłym zaskoczeniem wśród najmłodszych słuchaczy. Papierowy teatr zabrał dzieci w podróż, dzięki której poznały etapy wrastania groszka- od nasionka do roślinki. Spotkanie urozmaicone były tematycznymi zabawami ruchowymi, które maluchy uwielbiają.