„Mali odkrywcy” w niepołomickiej Bibliotece

Przedszkolaki w Bibliotece

26.03.Galerię Książki dla Młodych odwiedziły dzieci z Przedszkola Demokratycznego „Ogród Odkrywców” w Niepołomicach. Króciutka pogadanka o niepołomickiej Bibliotece i książeczkach adresowanych do najmłodszych czytelników były wstępem spotkania. W trakcie zajęć najmłodsi mieli okazję uczestniczyć również w różnych aktywnościach. Były więc wiosenne zabawy muzyczno-ruchowe, podczas których dzieci świetnie się bawiły.

Potem ogromne wrażenie na małych słuchaczach wywarło kreatywne czytanie w teatrzyku Kamishibai.  Z taką formą prezentacji książeczek, bowiem dzieci spotkały się po raz pierwszy. Z zapartym tchem zatem śledziły historie groszka, który przechodzi cykl rozwoju od nasionka aż do dorosłej rośliny.  Naśladowały też ruchy i odgłosy groszków.

Nie mogło zabraknąć także aktywności plastycznej, na którą dzieci zawsze z niecierpliwością czekają. Poprzedziła ją ożywiona rozmowa o zbliżających się Świętach Wielkanocnych. Finalnym efektem zajęć plastycznych były barwne, dekoracyjne pisanki.