• Aktualność
  •  
  •  

Misie, miśki i misiaczki

Biblioteczne czytanki w piątkowe poranki

23.XI. w piątkowy poranek w kameralnym gronie 3-latków i ich mam świętowaliśmy urodziny Pluszowego Misia. Miś jest nie tylko przytulanką, ale przed wszystkim najlepszym przyjacielem dzieci, powiernikiem ich małych sekretów i tajemnic.

Na wstępie maluszki poznały historię narodzin pluszowego niedźwiadka, a potem po kolei prezentowały swoich pluszowych ulubieńców. Urodzinowe przyjecie obfitowało w wiele atrakcji i niespodzianek. Maluszki wraz z mamami doskonale bawiły się w rytmie „misiowych” piosenek, zabaw ruchowo-naśladowczych. Wiele radości dostarczyła im też „gimnastyka” z misiami. Dla mam nie lada wyzwaniem było narysowanie misia z zamkniętymi oczami słuchając tylko podpowiedzi prowadzącej (portrety misiów były bliskie i ideału) Uwagę milusińskich skupiły również książeczki treściowo związane z misiami (Kubusiem Puchatkiem, Misiem Uszatkiem czy Paddingtonem) oraz prawdziwymi niedźwiedziami. Dzieciaki z zainteresowaniem wysłuchały też czytanej na głos książeczki pt. ”Dlaczego misie zapadają w zimowy sen”. Efektem zaś wspólnych plastycznych działań były namalowane na szkle wizerunki najbardziej światowego, literackiego misia - Kubusia Puchatka.

Ukoronowaniem urodzinowego przyjęcia był słodki poczęstunek w postaci torciku, którego smakiem delektowali się wszyscy zaproszeni goście.