Piątkowy poranek ze świnką Peppą

Biblioteczne czytanki

12.01. na cykliczne  spotkanie pod hasłem „Biblioteczne czytanki w piątkowe poranki” przybyły 3–letnie maluszki w towarzystwie swoim mam i opiekunów. Tradycyjnie już zajęcia „otworzyła” zabawa w „witające się rączki”, która pozwoliła małym uczestnikom lepiej się poznać i zintegrować. Następnie milusińscy  zajęli   miejsca na dywaniku i zaciekawieniem wsłuchali się w tekst bajeczki pt. ”Kolorowa tęcza”, opisującej wesołą przygodę świnki Peppy i jej rodzinki podczas wycieczki w góry.

Przeczytanej historii towarzyszyły potem  różnorodne zabawy, które sprawiły maluszkom wiele radości.  Jak wiadomo świnki najbardziej lubią tarzanie w błocie, dlatego dzieci  biegały swobodnie w rytm muzyki, a gdy ta ucichła wskakiwały  do „kałuży” wyciętych z szarego  papieru. W trakcie kolejnej zabawy mali goście piłeczkami trafiali do otworu w buźce świnki Peppy namalowanej na dużym kartonie. Nie zabrakło również „szaleństw” z chustą animacyjną. 3 latki miały również okazję samodzielnie pokolorować  rodzinkę bajkowych  świnek, dorośli  natomiast  „wyczarowali” różnokolorowe tęcze, które z pewnością będą ozdobą dziecięcych pokoików.