• Aktualność
  •  
  •  

„Piękny Dzień” czyli Święto Mamy

Zajęcia popołudniowe

23.05. w środę cykliczne zajęcia z udziałem 5 i 6 latków inspirowane były zbliżającym się Dniem Matki. W ten szczególny dzień w roku wszystkie Mamy dostają od swoich dzieci życzenia, kwiaty i prezenty. Jest to wyraz wdzięczności za wielką miłość, jaką Mamy darzą swoje dzieci, codzienną troskę i za trud włożony w ich wychowanie. Wyjątkowy charakter naszego spotkania podkreślały piosenki i okolicznościowe wierszyki („Bukiecik dla Mamy”, „Dom”, „Piękny Dzień”), które były okazją do rozmowy z małymi uczestnikami o ich ukochanych Mamach. Dzieci zatem ”malowały słowami” portrety swoich mam (opisywały ich wygląd zewnętrzny), ”zdradziły” za co najbardziej Je kochają oraz naśladowały czynności, które najczęściej wykonują ich Mamy.

Następnie sięgnęliśmy po książeczkę J. Papuzińskiej pt. „Nasza mama czarodziejka”. Mali słuchacze z wielką uwagą wsłuchiwali się w treść kilku opowiadań o niezwykłej mamie trójki dzieci, która miała na wszystko sposób, wszystko potrafiła nawet czarować (m.in. zreperowała księżyc, ratowała dzwonnicę oraz obroniła i hodowała dinozaura Kubusia). Na zakończenie zajęć najmłodsi z zaangażowaniem i radością płynącą z ich serduszek malowali tym razem pastelami portrety Mam oraz wykonywali oryginalną biżuterię (korale i bransoletki) z zabarwionego na różne kolory makaronu.

Z pewnością takie własnoręcznie wykonane przez ich pociechy prezenciki sprawią Mamom wiele radości i przysporzą im „jasnego, świeżego uśmiechu”.