• Aktualność
  •  
  •  

Planszówkowy PRL

Zakończenie projektu "Wolność - Kocham i rozumiem!"

14 grudnia odbyły się ostatnie warsztaty w ramach projektu „Wolność – kocham i rozumiem!” przeprowadzanego w ramach setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Tym razem przenieśliśmy się w czasy Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Przy pomocy gier planszowych młodzi uczestnicy poznali absurdalne sytuacje życia codziennego w tym okresie historii. Komitety kolejkowe, kartki na produkty, puste półki, to tylko niektóre z uciążliwości, z którymi musieli mierzyć się Polacy. Specjalnie dobrane planszówki oraz opowieści osób pamiętających PRL pomagały młodym uczestnikom zrozumieć realia tamtych czasów.

  
To było już ostatnie spotkanie projektu „Wolność – kocham i rozumiem!”. Był to również nasz mały wkład w pokazanie różnorodnej i wartej uwagi historii naszego kraju w inny niż seminaryjny sposób. A wszystko to w setną rocznice odzyskania niepodległości. Na przeprowadzonych warsztatach byliśmy archeologami, średniowiecznymi rzemieślnikami, ćwiczyliśmy taniec dworski oraz trudną sztukę kaligrafii. Niezmiernie cieszy, że historia Polski znajduje wielu młodych entuzjastów i nie jest traktowana, jako coś wstydliwego. 


Projekt dofinansowany przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego w Konkursie grantowym „Na 100 Niepodległa”.