• Aktualność
  •  
  •  

Pod „mokrą” chmurką

Wielka Wymiana Książek

5 sierpnia 2018 r. w niepołomickim Parku odbyła się 12 -ta z kolei WIELKA WYMIANA KSIĄŻEK, zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną oraz przez Urząd miasta i Gminy w Niepołomicach. Jak zwykle ta wyjątkowa akcja stała się nie lada gratką dla miłośników literatury. Ani upał, ani gwałtowna burza, która przeszła nad Niepołomicami nie zniechęciły naszych stałych „książkomaniaków” do literackich „polowań” na wymarzone książki. A było w czym wybierać!

Tym razem dominowały kryminały, powieści obyczajowe, sensacyjne oraz książki kulinarne. Nie zabrakło literatury dla dzieci i młodzieży. Nasi „wymiankowicze” doskonale wiedzieli, że książki, których nikt nie bierze do ręki tracą swoja magiczną moc. Pomimo „kapryśnej” pogody nowych właścicieli znalazło 380 książek.

Letniej Wymianie Książek towarzyszył również „zestaw atrakcji” skompletowany z myślą o najmłodszych miłośnikach literatury.Pierwszą z nich było malowanie buziek, które pozwoliło małym uczestnikom spełnić marzenia o metamorfozie w super bohatera z komiksu, księżniczkę czy ulubionego zwierzaka. Przysłowiową „wisienką na torcie” był pełen komicznych sytuacji i humoru słownego spektakl pt. „Wilk i Zając” w wykonaniu aktorów Teatru „KRAK – Art.” z Krakowa.

Padający deszcz nie zakłócił świetnej zabawy i wspaniałej atmosfery, jaka „zagościła” na „teatralnej parkowej scenie”. Dzieciaki nie tylko siedziały i oglądały przedstawienie, ale też aktywnie w nim uczestniczyły. Doskonała gra aktorów, kolorowa scenografia, barwne kostiumy i rozbrzmiewająca muzyka zachwyciły zarówno „małych jak i dużych” widzów.

Marta Piotrowska

Barbara Wyczesana