• Aktualność Relacje
  •  
  •  

„Poranek z Reksiem i jego przyjaciółmi z wiejskiego podwórka”

czyli 3 - latki w Bibliotece

23.02. Galeria Książki dla Młodych rozbrzmiewała szczebiotem dziecięcych głosików należących do 3-latków przybyłych na cykliczne biblioteczne czytanki. Tym razem piątkowy poranek maluszki spędziły w towarzystwie niezwykle sympatycznego, wesołego psiaka o imieniu Reksio i jego przyjaciół  z wiejskiego podwórka.

Do przedstawienia opowieści o jednej z licznych przygód Reksia wykorzystano nietypowy Teatrzyk Kamishibai. Dzieci z zapartym tchem słuchały i śledziły to, co działo się na zmieniających się ilustracjach wkładanych do małej, drewnianej skrzynki. Czytany tekst, który najmłodsi kilkakrotnie przerywali swoimi spostrzeżeniami, był też inspiracją do rozmowy o zwierzątkach domowych. A potem przyszedł czas na zabawy, podczas których maluszki bawiły się znakomicie (mogły klaskać i tańczyć w rytm piosenki, „zamienić” się i naśladować pieski, poszaleć z chustą animacyjną).

Mali uczestnicy rozpoznawali (bezbłędnie) również zwierzątka na podstawie przedstawionych sylwetek i wydawanych przez nich odgłosów. Na zakończenie ”mali i duzi” uczestnicy z zaangażowaniem tworzyli tematyczne prace plastyczne.

Na kolejne atrakcje adresowane do 3 letnich dzieciaczków zapraszamy 16.03.2018 r.