• Aktualność
  •  
  •  

Przyjaźń to skarb!!!

Zajęcia biblioterapeutyczne

W poniedziałkowe przedpołudnie, 7 maja w Bibliotece Publicznej w Podłężu rozpoczęliśmy cykl biblioterapeutyczny dla klasy II tutejszej Szkoły Podstawowej. „ Nasza klasa zgrana jest” to motyw przewodni naszych zajęć, a dzisiejsze spotkanie w całości poświęcone było PRZYJAŹNI.

Rozpoczęliśmy od wspólnego zapoznania się i powitania w miły sposób każdego uczestnika. Później były zabawy ruchowe wymagające od dzieci współpracy i wzajemnej pomocy. Następnie usiłowaliśmy zdefiniować słowo „przyjaźń” i  na podstawie tekstu M. Molickiej „O dwóch ołówkach” ustaliliśmy kogo możemy nazwać przyjacielem. Podczas pracy w grupach sporządziliśmy „przepis” na prawdziwego przyjaciela i tłumaczyliśmy znaczenie przysłów związanych z przyjaźnią. W części plastycznej naszych zajęć dzieciaki wykonały piękne kwiaty, których każdy płatek odpowiadał zalecie, jaką najbardziej cenią u swoich przyjaciół.

Na zakończenie było trochę szaleństwa i śmiechu podczas zabawy z piórkami. Kolejna biblioterapia już za tydzień. Wtedy dzieciaczki pochwalą się zrobionymi w domu dyplomami dla najlepszego przyjaciela.