Ruszyły ferie

W Bibliotece

12 lutego ruszyły pełną parą zajęcia dla dzieciaków w naszej bibliotece. W pierwszy dzień ferii uczestnicy znaleźli się „Na tropach zimowych (i nie tylko) przygód”. 5 i 6 letni uczestnicy pierwsze feryjne zajęcia spędzili w towarzystwie bohaterki książki Astrid Lindgren – Pippi Pończoszanki, dziewczynki pełnej energii i niesamowitych pomysłów. Ta  dziewięciolatka z włosami  koloru marchewki i buzią usianą piegami od razu skradła serca małych słuchaczy. Dzieci z ogromną uwaga wsłuchiwały się w treść czytanych fragmentów książki, a na ich buźkach malował się uśmiech, zdziwienie a także podziw dla odważnej Pippi. Potem zabrano dzieciaki w wirtualną podróż do parku Rozrywki w Wimmerby, w którym można poczuć się jak dziecko i spotkać bohaterów książek szwedzkiej pisarki.

Wielka frajdę i mnóstwo świetnej zabawy zapewniły małym uczestnikom aktywności ruchowe, które lubiła bohaterka książki( przeciągnie liny czy poruszanie się w nietypowy sposób( chodzenie tyłem, na jednej nodze, czy bokiem). Wspaniałe portrety Pippi i małpki Pana Nilssona wykonane przez dzieciaki były ostatnimi akcentami poniedziałkowego spotkania.

Starsza grupa wyruszyła śladami wielkich odkrywców. Jednak większą uwagę skupiliśmy na szczególnej postaci, a mianowicie Roaldzie Amundsenie. Wraz z Norwegiem mieliśmy okazje udać się na biegun południowy. Podczas tej wyprawy poznaliśmy bliżej Pingwiny, mieszkańców skutej lodem ziemi. Podczas spotkania nie zabrakło filmu bogatego w ciekawostki tematyczne. Wiele radości dostarczyło uczestnikom wykonanie papierowego pingwina.