• Aktualność
  •  
  •  

Seniorzy na piątkę

V edycja komputerowego kursu zakończona

12 czerwca 2018 r. zakończyliśmy piąty cykl bezpłatnych szkoleń komputerowych dla seniorów. Były to warsztaty skierowane do osób powyżej 50 roku życia, które chciały zdobyć nowe umiejętności w zakresie obsługi komputera, jak również do tych osób, które już posiadały jakąkolwiek wiedzę, a chciały ją sobie na nowo utrwalić. 

W tej edycji, trwającej prawie trzy miesiące, kursanci spotykali się raz w tygodniu po dwie godziny. Udało się przeprowadzić 12 spotkań. Zarówno w poprzednich cyklach, tak i teraz tematyka zajęć była podobna. Rozpoczęliśmy je od zagadnień dotyczących podstawowej obsługi komputera, a więc poprawna obsługa myszki, klawiatury, paska zadań i menu start, a także operacje na plikach – kopiowanie, wklejanie, zmiana nazwy, przenoszenie, usuwanie i wyszukiwanie.  

Drugi panel tematyczny obejmował pracę z edytorem tekstu Microsoft Word. Kursanci tworzyli nowe dokumenty i je formatowali, pisali pisma urzędowe i wstawiali oniekty, takie jak tabele oraz zdjęcia. 

Trzecie zagadnienie okazało się najbardziej wyczekiwanym tematem i był to wirtualny świat. Internet i wszystko z nim związane – zakładanie poczty elektronicznej, wysyłanie wiadomości e-mail, różnego rodzaju portale internetowe, blogi, fora, robienie zakupów, oglądanie telewizji czy też słuchanie radia.

Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik kursu otrzymał symboliczny certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności. Seniorzy przekonali się, że komputer to nie tylko użyteczne narzędzie wykorzystywane w codziennym życiu, ale również narzędzie stanowiące pomoc w codziennych kontaktach z bliskimi, w realizacji wszelkich zainteresowań i pasji.

Zapraszamy już do zapisów na jesienną szóstą edycję.