Spotkanie Krasnoludków z książką

Przedszkolaki w Zabierzowie Bocheńskim

W dzisiejszy poranek Bibliotekę w Zabierzowie Bocheńskim odwiedziła grupa przedszkolna "Krasnoludki".  Spotkanie z książką rozpoczęło się od poznania biblioteki, kącika dla malucha, gdzie na dywaniku przysiedliśmy by bliżej poznać budowę książek i ich różnorodność. Zgadywaliśmy wspólnie czym charakteryzują się książki, oraz czym różnią się miedzy sobą.

Dzieci wysłuchały wiersza Jana Huszczy "Skarga książki", na podstwie którego wspólnymi siłami wymieniliśmy jak powinniśmy postępować z książką. Zrozumieliśmy, że nie można wyrywać, niszczyć  kartek, pisać i rysować po nich, tak by książka w niezniszczonym stanie mogła cieszyć kolejnych małych czytelników. Następnie dzieci poznały pracę bibliotekarza i zobaczyły jak przebiega wypożyczanie książek.