• Aktualność Relacje
  •  
  •  

„Szanujmy Ziemię”

czyli ekologiczne warsztaty z udziałem 5 i 6 latków

22.04. w Polsce obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi czyli ekologiczne święto przypominające „małym i dużym” o konieczności ochrony środowiska.

Dlatego też w naszych cyklicznych środowych „Podróżach po dziecięcej literaturze” nie mogło zabraknąć tego tematu.
Spotkanie z 5 i 6-letnimi uczestnikami rozpoczęto od rozmowy o zagrożeniach naszej planety Ziemi, wynikających z niszczycielskiej działalności człowieka.

Potem uświadomiono najmłodszym, iż nasze codzienne działania czyli m.in. segregowanie odpadów, które zaczyna się już w domu, oszczędzanie wody i prądu, zbieranie makulatury przeciwdziałają zagrożeniom środowiska czyniąc Ziemię piękną i czystą. Informacje, które warto zapamiętać, by być z ekologią za Pan brat zaczerpnęliśmy z książki z serii Wszystko jest ciekawe pt. „Rady na odpady”.

W spotkanie wpleciono również bajkę edukacyjną pt. ”Ekologiczny dom” oraz zajęcia plastyczne, efektem których były ilustracje przedstawiające naszą planetę Ziemię  w wersji optymistycznej – „uśmiechniętą”, pełną błękitu i zieleni z obfitą florą i fauną. Nie zabrakło również zielonych baloników, na które naklejono karteczki z cytatami o ochronie przyrody.