• Aktualność
  •  
  •  

Teatrzyk Kamishibai

Na popołudniowych zajęciach

31 .01.na spotkanie z cyklu „Podróże po dziecięcej literaturze” z udziałem 5 i 6-latków zawitał  niezwykły, pełen magii Teatrzyk Kamishibai nazywany papierowym bądź obrazkowym teatrem „ukrytym” w drewnianej skrzynce. Ponieważ dzieci spotkały się po raz pierwszy z taką formą  czytania  wyjaśniono im pochodzenie słowa kamishibai oraz pokazano książeczki „wystawiane” w teatrzyku w postaci pięknie ilustrowanych kart na odwrocie których, znajduje się tekst ”zarezerwowany” dla  opowiadacza.

Po otwarciu magicznej skrzynki nastąpiła prezentacja francuskiej książeczki pt. „Mój przyjaciel Kemushi”. W trakcie spektaklu dzieci poznały uroczą gąsieniczkę, która wraz ze zmieniającymi się porami roku rośnie, dojrzewa i w efekcie z brzydkiej larwy przeobraża się w pięknego motyla. Pojawianie się kolejnych ilustracji wzbudzało i utrzymywało zainteresowanie małych słuchaczy oraz „rodziło” wiele pytań związanych z czytanym tekstem. Wzbogaceniem spotkania były również króciutkie pokazy prezentujące najpiękniejsze motyle świata oraz fazy rozwoju motyli.

Zwieńczeniem zaś  popołudniowego  wydarzenia było wykonywanie przez najmłodszych papierowych motyli, dzięki którym poczuliśmy już   pierwszy powiew wiosny , mimo trwającej wciąż kalendarzowej zimy.