Uczę się cierpliwości

zajęcia biblioterapeutyczne w Podłężu

16 maja Grupa Pszczółek z Samorządowego Przedszkola i. św. Kingi w Podłężu miała pierwsze zajęcia biblioterapeutyczne w ramach programu „W krainie grzeczności”.

Zajęcia w bibliotece w Podłężu rozpoczęliśmy pod hasłem „Uczę się cierpliwości”. Maluszki były bardzo skoncentrowane i po krótkim przedstawieniu oraz powitaniu poprzez użycie różnych gestów z całego świata, wysłuchały z uwagą opowiadania  pt. „Czekam na swoją kolej”. Bohater książeczki to Fenek, który z cierpliwością był na bakier i niechcący wyrządził koleżance przykrość. Pszczółki doskonale wiedziały gdzie popełnił błąd i dlaczego nie należy naśladować postępowania zwierzątka. To ułatwiło nam sporządzenie Kodeksu Cierpliwego Przedszkolaka, który zawiśnie w przedszkolnej sali.

Aby zobaczyć jak trudno być cierpliwym dzieciaczki przeszły próbę podczas zabawy ruchowej i oczywiście świetnie się spisały. Równie doskonale szło im kolorowanie ilustracji z bohaterem naszego opowiadania. Z wielką cierpliwością i dokładnością zmierzyły się z tym zadaniem.

Żeby docenić wytrwałość przedszkolaków na zakończenie warsztatów wszystkie Pszczółki zostały uhonorowane Odznaką Cierpliwego Przedszkolaka.