• Aktualność Relacje
  •  
  •  

„Uśmiechaj się jak najczęściej”

popołudniowe zajęcia dla dzieci

21.XI. na środowych zajęciach z cyklu „Podróże po dziecięcej literaturze” było radośnie, życzliwie i słodko. W tym dniu bowiem  przypadał  Światowy Dzień Życzliwości i  Pozdrowień.

Nadarzyła się więc okazja, aby z 5 i 6 uczestnikami spotkania porozmawiać na temat tego, jak być życzliwym oraz przypomnieć sobie, ile w naszych codziennych relacjach znaczą takie proste słowa jak  proszę, przepraszam, dziękuję, dzień dobry, do widzenia czy miłego dnia

Następnie  milusińscy  uczestniczyli w dyskusji zainspirowanej wierszem pt. „ Pani Życzliwa” oraz  chętnie  opowiadali o swoich dobrych uczynkach popełnionych w różnych miejscach i sytuacjach. Poszczególne etapy zajęć przeplatały czytane na głos  hasła propagujące uprzejmość, serdeczność i  życzliwość.

W finale  było niezwykle pracowicie. Zadaniem dzieci było zilustrowanie wesołej minki oraz wykonanie z dostępnych materiałów Orderów Życzliwości, na które mali uczestnicy absolutnie zasłużyli. Słodkim” załącznikiem” były cukierki  opatrzone karteczką z napisem „Miłego dnia”.

Ten  dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień, nie tylko od święta, bo „Uśmiech i uprzejmość jest cennym kluczem, który otwiera wszystkie drzwi” i buduje pomyślne relacje miedzy ludźmi na całym świecie.