• Aktualność Relacje
  •  
  •  

Wielka Zimowa Wymiana Książek

1700 książek znalazło nowych właścicieli

4 lutego, w niedzielne popołudnie w Laboratorium Aktywności Społecznej wspólnie spędzili czas miłośnicy książek. Okazją do spotkania była kolejna już Wielka Zimowa Wymiana Książek, na którą mieszkańców Niepołomic zaprosili Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice oraz Biblioteka Publiczna. 

Wymiana cieszy się ogromną popularnością wśród niepołomiczan i nie tylko. Wszyscy, którzy chcieli się wymienić przeczytanymi książkami i zdobyć nową ciekawą lekturę spotkali się już po raz 11. Tym razem 1700 książek znalazło nowych właścicieli. 

Tradycyjnie wymianie książek towarzyszyły różnorodne zabawy i warsztaty plastyczne adresowane do dzieci w różnym wieku. Te okołoksiążkowe aktywności poprowadziły animatorki z Firmy „Ale fajnie”,  zapewniając małym bywalcom tejże wymiany  wiele radości i przyjemności.

Zabawy z udziałem dzieci rozpoczął wspólny taniec z kolorowymi szarfami do muzyki związanej ze światem książek przeniesionych na duży ekran.Potem przyszedł czas na „gimnastykę umysłu” czyli bajkowe zagadki, które były doskonałym sprawdzianem wiedzy z zakresu literatury dla najmłodszych.

Mali uczestnicy mieli również okazję pokazać talenty manualno –plastyczne, tworząc z dostępnych materiałów i mnóstwa ozdób swoich „strażników” dobrych, często bajkowych snów. Ostatnim akcentami atrakcji dla dzieci były zabawy inspirowane chustą animacyjną, które pozwoliły maksymalnie zaktywizować  ciała najmłodszych do pracy w ruchu i rozładować drzemiącą w nich energię.

Już dziś zapraszamy na kolejne tym razem wakacyjne spotkanie z nadzieją, że przybędziecie państwo na nie tak licznie jak za każdym razem.