Włoskie podróże Lampo

W staniąteckiej bibliotece

19 października w Bibliotece Publicznej w Staniątkach zostały zorganizowane zajęcia dla uczniów  klas drugich ze Szkoły Podstawowej w Staniątkach.

Tematem  zajęć były znane psy w literaturze dziecięco- młodzieżowej.  Uczniowie obecnie omawiają lekturę „O psie, który jeździł koleją”.  Dlatego też z ogromny zaciekawieniem brały udział w zajęciach.

Po wprowadzeniu do tematu poznały ciekawostki związane z Włochami, miały okazję prześledzić trasę jaką w swoich podróżach przebył  pies Lampo. Dowiedziały się również, że zwierzak istniał naprawdę i w latach 50-tych był bohaterem włoskich gazet.  Uczniowie w formie zabawy rywalizowały pomiędzy klasami:  rozwiązują zagadki, krzyżówkę a także układały plan wydarzeń książki.

Na zakończenie każdy wykonał pracę plastyczną które zabrały ze sobą na pamiątkę.