• Aktualność
  •  
  •  

Biblioteka czeka – zapraszamy wszystkich!!!

Biblioteka czeka – zapraszamy wszystkich!!!

Po dwumiesięcznej przymusowej przerwie nasza biblioteka znowu jest otwarta dla czytelników. Czas zamknięcia poświęciliśmy na dobre przygotowanie się do pracy w trochę innej rzeczywistości. Wszelkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa wszystkich odwiedzających bibliotekę, a także pracowników zostały spełnione w najdrobniejszych szczegółach: stanowiska zostały zabezpieczone pleksami, bibliotekarze noszą maseczki i rękawiczki, przygotowane zostały środki do dezynfekcji dłoni, a książki, które Państwo wypożyczacie, przechodzą obowiązkową kwarantannę zanim trafią do Waszych domów. Dla dorosłych czytelników do Wypożyczalni i Czytelni zakupiliśmy i przygotowaliśmy do wypożyczenia ponad dwieście nowych książek! Podobnie w Mediatece, gdzie czeka ok. czterdzieści nowych audiobooków, a w Galerii Książki dla Młodych prawie 300 nowych książeczek i 30 audiobooków wyczekuje na swojego pierwszego czytelnika.

W chwili obecnej w bibliotece można tylko wypożyczać książki, filmy, audiobooki, niestety bez możliwości korzystania z komputerów, usług kserograficznych i drukowania. Nie ma również wolnego dostępu do półek – książki podaje bibliotekarz. Nie sposób nie zauważyć tęsknych spojrzeń, rzucanych ukradkiem w kierunku regałów przez miłośników myszkowania pośród bibliotecznych zbiorów. Ale nie martwcie się, bo i to musi minąć. Można zatem rezerwować i zamawiać wybrane pozycje telefonicznie, przez katalog on-line, pisząc maila do wybranej agendy lub na ogólną pocztę biblioteki. Można również osobiście przyjść do biblioteki z listą książek, które państwo chcecie przeczytać – a my bibliotekarze służymy z radością swoją fachową pomocą, staramy się sprostać Waszym literackim oczekiwaniom, jesteśmy dla Was – małych i dużych.

Pomimo nie do końca sprzyjających okoliczności biblioteka zaczyna tętnić życiem. Zza maseczek witają nas uśmiechnięte oczy, słyszymy wiele miłych, ciepłych słów na powitanie, a wprawny nos czytelników z łatwością wychwytuje zapach nowości.

Zapraszamy więc do naszej Biblioteki! Gdy rozpiera Was radość, gdy trapią smutki, gdy przechodzicie „po drodze”, gdy doskwiera Wam nuda, czy świeci słońce, czy wiatr gna po niebie deszczowe chmury – nie ma to jak dobra książka czy audiobook! Takich jest u nas pod dostatkiem, a nowości co rusz przybywa.

Odwiedzajcie nas śmiało! Rezerwujcie on-line, piszcie maile, dzwońcie, ale przede wszystkim przychodźcie!

W bibliotece możecie zarazić się tylko czytaniem, czego Wam i sobie ogromnie życzymy!