• Aktualność
  •  
  •  

Ele-mele dudki idą krasnoludki…

Czytanki w piątkowe poranki dla dzieci 2-3 letnich

„Ele-mele dudki, idą krasnoludki
Każdy krasnoludek ma dwa żółte butki, hops! Hops! Hops!
                                                                                                                                                
Nie ma żółtych butków, klops! klops! klops! […]”

 

„Wyliczanki z pustej szklanki” i krótkie opowiadania z kolażem Małgorzaty Strzałkowskiej zagościły na porannych zajęciach w bibliotece skierowanych dla dzieci 2-3 letnich. Świerszczyk magazyn dla dzieci, który ma już 75 lat służył nam pomocą w czytaniu i zabawie. Dzieci wysłuchały opowiadania: „Stary Rok, Nowy Rok..” i „Elegancki” M. Strzałkowskiej, trafnie nazywając obrazki zamieszczone w tekście. Przypomnieliśmy sobie różnego typu wyliczanki chętnie pokazane przez rodziców: ”sroczka kaszkę ważyła…”, „ten duży to dziadziuś..”, „idzie rak nieborak…”. Bawiliśmy się w dopasowanie w pary rozsypanych śnieżynek, co sprawiło dzieciom sporo radości.

W drugiej części zajęć wykonaliśmy laurki dla babci i dziadka. Dzieci różnymi narzędziami: gąbka do naczyń, szczoteczka do zębów, gałganek z materiału zamalowały białą przestrzeń kartki papieru. Kolorowa praca została wklejona do laurki z serduszkiem. 

21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka pomagajmy dzieciom nie zapomnieć o tych ważnych osobach w ich krótkim życiu. Uczmy szacunku, pomocy i miłości nie zapominając, że to rodzic nadaje kierunek działania i myślenia swoim pociechom.