Fajne rzeczy z niefajnych śmieci

Ferie w Bibliotece

Grupa 5-6 lat – Recyklingowy kot

Mali odkrywcy i badacze zebrali się ponownie podczas ferii w Bibliotece Publicznej, żeby przy pomocy papieru, kleju, sznurków i co tylko wpadło im w ręce tworzyć kolejne ciekawe – „fajne rzeczy z niefajnych śmieci”. Tym razem był to „recyklingowy kot”, który nie tylko dzięki dzieciom nabrał wspaniałych barw, ale i może okazać się nietuzinkową dekoracją ścienną. Warsztaty plastyczne to jest to, co wszystkie maluchy kochają, nie zapomnieliśmy jednak o temacie zajęć i powtórzyliśmy sobie wcześniej poznane informacje dotyczące segregacji śmieci i dbania o naszą planetę.

Grupa 7-9 – Maski z recyklingu

Na zajęciach dla starszej grupy zapoznaliśmy się z opowiadaniem Umberto Eco „Karły z planety Gnu”. Pokazanie naszej cywilizacji przez „wielgachny, megagalaktyczny magateleskop” mieszkańcom odkrytej planety, nie zachęciło ich jednak do przybycia na Ziemię. Karły z planety Gnu zaproponowały, że sami możemy zacząć dbać o naszą planetę, tak by było na niej czyściej, zdrowiej i było czym oddychać. Do robienia masek z recyklingu wykorzystaliśmy wytłoczki po jajkach i stare gazety. Królowa kaczek, króliczek, kotek a nawet smok zagościły w pracach uczestników. Dziecięca kreatywność po raz kolejny znalazła wyraz w postaci oryginalnych masek.