• Aktualność
  •  
  •  

"Jan Paweł II - nasz człowiek w niebie"

wystawa z okazji 100. lecia urodzin Ojca Świętego

"Jan Paweł II - nasz człowiek w niebie" to niezwykła wystawa, która powstała po raz pierwszy w 2006 r. z okazji pierwszej rocznicy śmierci Papieża. 

Pomysł jak uczcić pamięć Ojca Świętego powstał na styczniowym spotkaniu opłatkowym Redakcji miesięcznika parafialnego „Panie, gdybyś tu był...”. Wtedy to ks. Proboszcz Stanisław Mika zaproponował, by na pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II – opracować specjalny dodatek do miesięcznika, w całości poświęcony wspomnieniom niepołomiczan o naszym ukochanym Papieżu. Parafianie chętnie udostępnili fotografie i podzielili się swoimi wspomnieniami.

Dzięki uprzejmości Pani Teresy Biernat (redaktorki miesięcznika), mogliśmy zorganizować w bibliotece wystawę zdjęć zamieszczonych w w/w publikacji. 

Kontakty Karola Wojtyły z parafią niepołomicką od lat 60-tych ubiegłego stulecia były bardzo ożywione. Przybywał do Niepołomic jako ks. biskup, arcybiskup, kardynał – modlić się do swego Patrona w Kaplicy św. Karola Boromeusza.

Później, gdy został wybrany na następcę św. Piotra, niepołomiczanie korzystali z każdej sposobności by być blisko Ojca Świętego w czasie jego pielgrzymek do Polski. Sami też pielgrzymowali do Watykanu na spotkania z Papieżem – Polakiem. Tak było przez wszystkie 27 lat Jego niezwykłego pontyfikatu.

Z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II zorganizowaliśmy w bibliotece po raz drugi wystawę „Jan Paweł II – nasz człowiek w niebie”.

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki oraz do oglądania filmu.