• Aktualność Relacje
  •  
  •  

Jubileuszowa XV-sta WIELKA WYMIANA KSIĄŻEK

09 lutego 2020 r. odbyła się  XV-sta WIELKA WYMIANA KSIĄŻEK zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną oraz Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach. 

WYMIANA jest już od ośmiu lat nieodłączną częścią literackich i kulturalnych wydarzeń w Niepołomicach. Akcja tradycyjnie zgromadziła tłumy miłośników książek, ludzi, dla których czytanie i „literackie polowania” są wielka pasją. Każdy, kto czyta, wie, że książki nie lubią być więzione na półkach prywatnych biblioteczek. Żyją, kiedy są czytane, kiedy krążą z rąk do rąk, zabierając odbiorcę w swoją wyjątkową podróż. Wymianie pozycji książkowych towarzyszyła dyskusja o publikacjach, a spotkanie tylu  czytelników, stało się okazją do wyrażenia własnych, indywidualnych spostrzeżeń, recenzji i myśli o magicznym świecie literatury. 

Kryminały, sensacje, romanse, reportaże, biografie, albumy, książki obcojęzyczne, słowniki i literatura dla dzieci – takie książki można było znaleźć podczas naszej imprezy. Nowych właścicieli znalazło około 3000 tysięcy książek!

Wymianie książek towarzyszyły liczne atrakcje dla najmłodszych. Dzieci chętnie brały udział w poszukiwaniu swoich ulubionych książeczek, ale korzystały także z strefy zabaw przygotowanej specjalnie dla nich przez profesjonalnych animatorów - „Bawimy się”. Wszystkich witał i zachęcał do wspólnej zabawy Minionek. Podczas tych zajęć powstały kwiaty i zwierzątka z baloników, budowle z klocków konstrukcyjnych. Chętni mogli spróbować swoich sił w grze – Twister lub dać się zamknąć w gigantycznej bańce mydlanej. Były zabawy z chustą animacyjną, z muzyką  i kolorowanki dla najmłodszych. 

Serdecznie zapraszamy na kolejną wymianę książek, która odbędzie się latem.