Kolorowe emocje

Biblioterapia

5 marca bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Zakrzowa. Rozpoczęliśmy cykl zajęć biblioterapeutycznych z grupą: 6 latków, 5 latków i 4 latków. Podczas spotkań będziemy przybliżać dzieciom poszczególne emocje.

Książki: „Kolorowy potwór” Anny Llenas i „Uczucia” Walden Libby pomogły nadać emocjom odpowiedni kolor. Dzieci opowiadały jak się czują i jak się zachowuje ich ciało podczas przeżywania złości albo radości. Mieszanie kolorowych barwników pomogło starszakom zobrazować różnorodność emocji w naszym organizmie.

Dzieci młodsze kolorowały „książkowego” potwora, by nadać mu barwę odczuwanych na dany moment emocji. Powstały wielokolorowe, ale i jednokolorowe stwory: czarne(smutek), czerwone (złość), ale też żółte (radość). Starszaki próbowały uporządkować emocje w słoiczkach starając się jednocześnie je podpisać.