Lekcja biblioteczna – Urodziny Kubusia Puchatka

Zerówki w Bibliotece

18 stycznia wszyscy wielbiciele Kubusia Puchatka świętują jego urodziny, dlatego Biblioteka Publiczna zaprosiła dzieci z Przedszkola Samorządowego nr.1 w Niepołomicach na lekcję biblioteczną połączoną z urodzinami tego wszystkim znanego, sympatycznego „misia o bardzo małym rozumku”. I tak „Pszczółki” i „Krasnoludki” odwiedziły Bibliotekę 17 stycznia gotowi do zabawy urodzinowej.

Na początku spotkania przybliżyliśmy sobie postać Puchatka od strony, której dzieci nie znały. Podczas prezentacji multimedialnej poznaliśmy autora książki - A.A. Milne, ilustratora- E.H. Sheparda, a przede wszystkim Christophera (Krzysia), o którym i dla którego powstała ta książka. Dzieci dowiedziały się, ze czerwona koszulka Puchatka nie towarzyszy mu od początku i, że książkowi przyjaciele Krzysia mieli swoje pierwowzory w jego pluszowych zabawkach.

Następnie przedszkolaki wykonały Puchatkową zakładkę, podpisali imionami serduszka i przykleili je do wielkiej urodzinowej kartki dla solenizanta. I wtedy niespodziewanie pojawił się Kubuś Puchatek wraz z Tygryskiem zapraszając dzieci do wspólnej zabawy.  „Pszczółki” i „Krasnoludki” musiały wykazać się sprytem i wydostać miód z ula, nie budząc przy tym pszczół oczywiście i zręcznością, bo z zamkniętymi oczami przyczepiali ogon Kłapouchemu. Za udział w zabawach dzieci otrzymały od Kubusia pamiątkowe medale i książeczki z Biblioteki.