„Mała książka – wielki człowiek”

kampania czytelnicza dla dzieci

Kochani rodzice,
przypominamy że w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach i naszych Filiach nadal trwa kampania czytelnicza „Mała książka – wielki człowiek”. Dotyczy ona dzieci w wieku 3-6 lat i ma zachęcić do odwiedzania biblioteki i do wspólnego czytania.

W ramach akcji dziecko otrzymuje w prezencie wyprawkę czytelniczą (książkę i kartę Małego Czytelnika), a za każdą wizytę w bibliotece i wypożyczenie chociaż 1 książki z księgozbioru dziecięcego otrzymuje naklejkę. Po zebraniu dziesięciu naklejek zostaje nagrodzone  Dyplomem Małego Czytelnika.

Ta ogólnopolska inicjatywa Instytutu Książki ma na celu wprowadzenie dziecka w wspaniały świat książek i bibliotek, tak ważnych na czytelniczej ścieżce dzieciństwa i jego przyszłego życia kulturalnego.
Wszystkie chętne dzieci zapraszamy do udziału w projekcie