• Aktualność Relacje
  •  
  •  

„Mali odkrywcy”

Zakończenie ferii w bibliotece

W piątek 7 lutego zakończyliśmy Ferie w Bibliotece wspaniałą zabawą karnawałową.

Zarówno dzieci młodsze jak i starsze przybyły na bal pięknie przebrane. Przy dziecięcych przebojach muzycznych odbyły się tańce - połamańce na gazetach, z balonami i wstążkami. Było to nie lada zadanie i wywołało mnóstwo śmiechu. Nie mogło zabraknąć również zabawy w figury lodowe i bajkowe zgadywanki, przy których dzieci mogły złapać trochę oddechu przed następną rozrywką. Wyzwaniem okazało się wzięcie udziału w konkurencji zręcznościowej, w której wszyscy musieli pokonać dystans przenosząc piłeczkę pingpongową na łyżce, tak żeby piłeczka nie spadła. Zaangażowanie dzieci było ogromne. Tańczyliśmy solo i parami z podskokami i obrotami – słowem była zabawa i działo się, a dla każdego uczestnika zmęczonego trudami zabawy czekał poczęstunek. 

Podczas ferii zimowych dzieci w wieku od 5-9 lat korzystały z oferty zajęć przygotowanych przez bibliotekę. Był to czas mile spędzony z rówieśnikami. Głównym celem warsztatów dla „małych odkrywców” było rozbudzenie ciekawości otaczającego świata, nauczenie prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków z doświadczeń i eksperymentów oraz popularyzacja czytelnictwa. Mamy nadzieję, że spotkania w bibliotece pomagają dzieciom rozwijać swoje zainteresowania i talenty, zwiększając tym samym poczucie własnej wartości i pewności siebie, tak ważnej w rozwoju każdego dziecka.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy ale mamy nadzieję, że za parę miesięcy znów się spotkamy na „Wakacjach w Bibliotece”. Jednocześnie przypominamy o cyklicznych spotkaniach w Galerii Książki dla Młodych i zapraszamy na: „Biblioteczne czytanki w piątkowe poranki”, „Podróże po dziecięcej literaturze” i „Klub Kreatywnych Dzieci”.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, dziadkom, ciociom, wujkom za zaangażowanie, a dzieciom za  aktywny udział w zajęciach podczas Ferii w Bibliotece.