• Aktualność
  •  
  •  

Nie marnuję – redukuję

Jesienią ruszamy z projektem Zero Waste

Znamy wyniki konkursu grantowego Fundacji Orlen. Nasza Biblioteka w ramach III edycji programu „Moje miejsce na ziemi” pozyskała 5 000 złotych na projekt pt. „Nie marnuję – redukuję”. Od października ruszamy z zajęciami, w których będziemy uczyć się żyć w stylu Zero Waste.

W ostatnich latach społeczeństwa krajów rozwiniętych zauważyły, że bogacenie się ma również swoją ciemną stronę – niczym nieograniczoną produkcję odpadów. Problemu tego nie da się już rozwiązać budując kolejne wysypiska, spalarnie lub wysyłając swoje śmieci do krajów mniej rozwiniętych. Potrzebna jest zmiana sposobu myślenia i przede wszystkim postępowania każdego z nas. 
Nasz projekt skierowany jest do wszystkich, którzy chcą zmienić swoje przyzwyczajenia i odczuwają potrzebę dbania o środowisko. Przygotowaliśmy cykl 5 warsztatów, które odbędą się od października 2020 r. do maja 2021 r. Uczestnicy będą mieli na nich powtórnie wykorzystywać rzeczy do innych celów, wykonamy również domowe kompostowniki, domki dla owadów oraz wykonamy przysmaki, z tego co rośnie na naszych grządkach. Zachęcamy do obserwowania naszej strony. Po wakacjach więcej szczegółów i zapisy.

Projekt sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN