• Aktualność
  •  
  •  

Nowości wydawnicze w Bibliotece

Zakup nowości

Miło nam poinformować, że niepołomicka Biblioteka już po raz kolejny w tym roku zrealizowała zakup NOWOŚCI WYDAWNICZYCH. Najsławniejsi autorzy, najgłośniejsze książki, największe światowe bestsellery!   W szerokiej ofercie nowych książek dominuje literatura piękna - polska i obca   (literatura obyczajowa, kryminały, sensacje, fantastyka, kontynuacje znanych serii) oraz literatura faktu. Szczególne miejsce zajmuje reportaż, w jego rozmaitych odsłonach tematycznych i gatunkowych. Polecamy literaturę podróżniczą, dokumentalną, biografie i książki historyczne. Nie brakuje książek dotyczących zjawisk kultury, promujących dziedzictwo narodowe. Do grona naszych autorów należą nazwiska wybitnych pisarzy, znakomitych dziennikarzy, cenionych naukowców oraz obiecujących debiutantów. Nie stronimy od książek kontrowersyjnych, unikamy tytułów byle jakich.  Warto podkreślić, że naszą kolekcję Nowości zawsze tworzymy w oparciu o Państwa życzenia czytelnicze (dezyderaty). 

W tym trudnym czasie trwającej nadal sytuacji epidemicznej, bardzo nam zależy, aby literatura zapewniła naszym czytelnikom rozrywkę, relaks i pomogła zrozumieć rzeczywistość. Obecny czas bardzo sprzyja pasji czytania. Dlatego wszystkich Państwa zapraszamy do Biblioteki, szczególnie po wypożyczanie, rezerwowanie i zamawianie nowo zakupionych książek. Zapewniamy, że w naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie! Zależy nam, aby kupowane przez bibliotekę książki poszerzały horyzonty, prowokowały do dyskusji i zaskakiwały pozytywnie czytelnika.

W obliczu pandemii, nowych warunków korzystania z biblioteki wiele się zmienia.  Niezmienne jednak pozostają: miłość do książek i radość czytania. Czytanie - jak mawiała poetka - jest przecież najlepszą zabawą, jaką sobie ludzkość wymyśliła!